Историјски расплет у српском фудбалу, голман Јединства из Уба одвео тим у виши ранг голчином у 95. минуту! (ВИДЕО)

Невероватан расплет десио се у Убу где је домаће Јединство изборило пласман у виши ранг.

После веома узбудљивог меча и победе од 4:2 против Слободе на стадиону ‘Драган Џајић’, Јединство се пласирало у Квалитетну лигу Србије.

Херој победе тима са Уба био је голман Бојан Петровић који је постигао маестралан погодак са ивице казненог простора у 95. минуту меча.

Први дуел је у Ужицу припао домаћем тиму резултатом 1:0, тако да је Јединство у реваншу морало да јури преокрет. И није ишло најидеалније за тим са Уба, на полувремену друге утакмице било је 1:1 после чега је Јединство постигло још два гола и имало у шаци пласман у виши ранг.

Међутим, хладан туш у 89. минуту. Слобода из Ужица је успела да смањи на 3:2 и са два гола у гостима била је у знатно бољој ситуацији, али оно што се у петом минуту судијске надокнаде десило, препричаваће се дуго на Убу.

Голман Бојан Петровић је уложио последњи атом снаге и отишао у напад, био у право време на правом месту и изузетно прецизним ударцем матирао свог колегу. Петровић је донео победу од 4:2 Јединству и пласман у Квалитетну лигу Србије.

Јединство је познато као и клуб из којег је у професионалне воде закорачио садашњи репрезентативац Србије и везиста Манчестер Јунајтеда – Немања Матић.