Русија победила Шпанију и ушла у четвртфинале

Фудбалери Русије избацили су Шпанију са Светског првенства у Русији после пенала 4:3. Одлучујући пенал за Шпанију је промашио Јаго Аспас, а у регуларном делу меча је било 1:1.

Тешко је било пробити одбрану Русије и у наставку, а прва прилика је била за Иска који се лепо прикрао у казнени простор и примио лопту од Косте.

Успео је да шутира, али му је Акинфејев одбранио.

Руси су се потом затворили у бункер који Шпанци нису могли да начну све до краја. Мало је енергије у игру „Фурије“ унео Родриго.

Русије је био голман Игор Акинфејев који је одбранио одлучујући пенал Јагу Аспасу у четвртој серији па су Руси захваљујући њему прошли даље.

Пенал за Шпанију је претходно промашио и Коке, а за Русе су били прецизни Смолов, Игнашевич, Головин и Черишев.

Ниједна од екипа није успела озбиљније да припрети у првих десет минута, али је већ постало јасно да ће Шпанци стрпљиво чекати пропуст у одбрани Руса, док су Руси меркали контре.

Прво се десио пропуст Руса. Жирков је врло несмотрено и опасно кренуо отвореним ђоном на ногу Нача поред казненог простора у 11. минуту. Из идеалне ситуације за убацивање, лопта је ишла на другу стативу до Серхија Рамоса.

Њега је у том тренутку држао искусни Игнашевич, обојица су пали на земљу али је Шпанија који тренутак касније повела 1:0 јер се лопта од Игнашевича одбила у мрежу, иако је испрва деловало као да је Рамос дао гол.

Од тог тренутка је Шпанија почела да притиска последње линије одбране Руса, али није могла до гола.

Руси су тек спорадично покушавали да нападну, а једна од бољих прилика била је за Головина у 36. минуту. Ушао је у казнени простор после додавања Џјубе и шутирао мало пред стативе Де Хее.

Пет минута касније рука Пикеа је после руског корнера била превисоко, Џјуба је лопту главом послао ка њој и судија Бјерн Кујперс је свирао пенал.

Де Хеа скаче у погрешну страну, Џјуба је прецизан и Русија до полувремена успева да изједначи на 1:1.

Имала је „Фурија“ проток лопте, пробали су играчи у црвеним дресовима чак 438 додавања и имали лопту у ногама 72 одсто времена, али и само три шута ка голу Руса.